KORETEKS olarak, 1988 yılından bu yana iş elbiseleri imalat ve satışlarıyla başlayan çalışmamız, ürün grubunu endüstri, hastane,  güvenlik, otel, aşçı, garson, tişört, promosyon tişört, şapka, yelek grubuna göre çeşitlendirerek tüm tasarım ve modelleri kendi ekip ve ekipmanlarınca hazırlayıp görsel , estetik ve farklı kumaş türleri ile sürekli yenilenen modellerini yazlık ve kışlık olmak üzere müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız.

İş elbiseleri denildiğinde aklımıza ilk gelen ekipmanlardan biri de iş yelekleridir. İş yelekleri meslek grupları ve kullanım alanlarına göre farklılıklar gösterir. İş yeleği fiyatları da kullanılan malzeme, materyal, dayanıklılık, kalite gibi özellikleri sebebiyle pahalıdan ucuza doğru sıralanır.

İş yeleği fiyatları, firmaların sipariş verme aşamalarındaki en büyük etkenlerden biridir. İş yeri sahipleri eğer iş yeleği sipariş etmek istiyorlarsa toplu sipariş vermeleri gerekir. Böylece daha iyi hizmet alabilirler. Ayrıca her ihtimale karşı fazladan iş yeleği sipariş etmelidirler ki sonradan iş yeleği eksikliği yaşanmasın. İş yeleği siparişlerinde kalite ön planda tutulmalı, işçilerin ihtiyaçlarına uygun nitelikte ürün satın alınmalıdır.

Yelek türü kıyafetlerle çalışmanın birçok avantajı vardır. Mesela, çok cepli yelekleri kullanan işçiler, cepleri çok iyi kullanmaktadırlar. Bu nedenle çok cepli yelekler tercih edilmektedir. İş yelekleri, keten yelek, kot yelek, kanvas yelek, çok cepli reflektörlü yelek, 10 cepli çok fonksiyonlu yelek, avcı yelek, içi polarlı kışlık yelek, ikaz yelek ve  şişme yelek gibi birçok çeşitle üretilmektedir.

      İş yelekleri, kolsuz olması ve hafif olması nedeniyle, ceket türlerine göre daha çok tercih edilmektedir. Kışlık iş yelekleri de kolsuz ve hafiftir. Çok cepli olmaları, küçük malzemelerin taşınması işlemini kolaylaştırmıştır. Ayrıca, fosfor özellikler ve reflektör özellikler, yelek kategorisinde çok önemlidir. Karanlıkta fark ettiren özelliklere sahip olan fosfor ve reflektör özellikleri, iş yelekleri kategorisinde kullanılmaktadır. Büyük şirket olma yolunda ilerlemek isteyen bütün firmalar için olmazsa olmaz haline gelen iş elbiseleri, büyük önem taşımaya başlamıştır. Logo çalışmaları, iş yelekleri çeşitlerinde de uygulanmaktadır. Özellikle promosyon çalışmalarında, iş yelekleri, tam bir reklam aracı haline gelmektedir.